Results 2001

CategoryStart noFinish noClubCrewVetTimeTime in h/capHM Forces
Men's Elite 2x33Tideway Scullers SchoolB.Vecten/J.Geluk11:48.0
Men's Elite 2x29Putney Town/Tideway Scullers SchoolR.Young/P.Hone12:11.7
Men's Elite 2x136Poplar RCC.Spencer/McCarthy12:45.7
Men's SI 2x101Tideway Scullers School AT.Gale/R.Chisholm11:46.4
Men's SI 2x82Queen's TowerD.Holland/D.Marett11:46.8
Men's SI 2x44Auriol Kensington Rowing ClubP.Goodchild/J.Estefanell11:55.4
Men's SI 2x67London/Thames Tradesmen's Rowing ClubLyndsey-Fynn/D.Gillard12:03.3
Men's SI 2x1116Upper Thames Rowing ClubS.Dance/W.Hoodless12:16.3
Men's SI 2x720Minerva BathW.Wadsworth/P.Darville12:18.8
Men's SI 2x531Auriol Kensington/Putney TownP.Taylor/A.Boileau12:41.0
Men's SII 2x215Queen's TowerD.Ouseley/S.Trapmore11:58.9
Men's SII 2x136London RC ABrown/Vondra12:01.8
Men's SII 2x2412Walton Rowing ClubN.West/R.Lewis12:13.9
Men's SII 2x1613London RC BWaite/Hudson12:14.5
Men's SII 2x2214Rob Roy Boat ClubA.Large/A.Aiken12:15.7
Men's SII 2x2015Oxford & District Sculling CentreS.Grieve/S.Hermes12:16.0
Men's SII 2x4017Imperial College Boat ClubR.Fulton/A.Hussey12:16.7
Men's SII 2x1722Eton Excelsior BC/The Windsor Boys BCA.Cavell/T.Robinson12:28.2
Men's SII 2x1828Evesham Rowing ClubS.Redgewell/P.Redgewell12:37.4
Men's SII 2x1439Bedford Rowing ClubM.Hardy/G.Williams12:47.8
Men's SII 2x2354Star ClubC.Lindsay/P.Leggott13:01.0
Men's SII 2x1991Grosvenor Rowing ClubN.Cook/M.Howe13:21.3
Men's Vet B/C 2x3011Auriol Kensington Rowing ClubF.Raschke/P.McdonaghB12:12.612:05.6
Men's Vet B/C 2x2518Henley RCR.Stephens/R.WilsonB12:16.812:09.8
Men's Vet B/C 2x3223Lake of Menteith/HuntingdonT.Rhodes/I.LawB12:28.212:21.2
Men's Vet B/C 2x2933Peterborough City Rowing ClubP.Essex/G.BarksC12:42.912:17.9
Men's Vet B/C 2x3340London RCHare/JonesB12:50.112:43.1
Men's Vet B/C 2x3155Black Sheep RCA.Thompson/R.TylerB13:02.012:55.0
Men's Vet B/C 2x3783REME/Royal Engineers Rowing ClubA.Galloway/N.JohnsonB13:16.113:09.1
Men's Vet B/C 2x34100Mortlake Anglian and Alpha BA.Sirett/R.BrownB13:23.813:16.8
Men's Vet B/C 2x35111Northampton RCM.Parker/S.LawsonB13:28.813:21.8
Men's Vet B/C 2x26121Maidenhead RCK.Bedwell/W.JonesC13:33.213:08.2
Men's Vet B/C 2x27134Mortlake Anglian and Alpha AMcEvoy/LawsonC13:36.513:11.5
Men's Vet B/C 2x36141Putney Town Rowing ClubB.Day/S.KeatingB13:38.913:31.9
Men's Vet B/C 2x28142Parrs PrioryG.Cook/P.WilkinsonC13:39.013:14.0
Men's Vet B/C 2x38178Mortlake Anglian and Alpha CJ.Chapman/I.KaneB14:04.113:57.1
Men's SIII 2x5326London RCBowett/Wheeler12:31.7
Men's SIII 2x5927Upper Thames Rowing ClubJ.Laming/A.Thomas12:32.5
Men's SIII 2x5229Kingston Rowing ClubJ.Pert/P.Francis12:39.1
Men's SIII 2x5534Rob Roy Boat Club AB.Laurent/T.Granger12:43.9
Men's SIII 2x3945Putney Town Rowing ClubI.Westmore/G.Hall12:54.6
Men's SIII 2x4646Auriol Kensington Rowing ClubM.Thompson/T.Cembala12:54.9
Men's SIII 2x6148Poplar RC BP.Kelly/F.Siele12:56.1
Men's SIII 2x4852City of Cambridge RCD.Bradshaw/N.Cobbett12:59.3
Men's SIII 2x4758Bradford on AvonS.Flower/S.Archer13:03.0
Men's SIII 2x4259Maidstone Invicta RCM.Brooks/D.Fairies13:03.3
Men's SIII 2x5469Poplar RC AD.McCarthy/T Haggith13:09.6
Men's SIII 2x4179VestaT.Wathen/C.Harrison13:14.4
Men's SIII 2x5085Huntingdon Boat ClubI.Rickerby/J.Deacon13:17.0
Men's SIII 2x5788Sons of the ThamesL.Scrine/M.Bormann13:19.4
Men's SIII 2x4394Ross RCR.Fletcher/T.Williams13:22.4
Men's SIII 2x5899Swindon Rowing ClubJ.Greenwood/M.Griffiths13:23.4
Men's SIII 2x44107Furnivall AP.Ledbrooke/S.Gibbons13:27.1
Men's SIII 2x60117Walbrook and Royal Canoe ClubJ.McNuff/I.McNuff13:30.7
Men's SIII 2x49123Guildford Rowing ClubW.Austin/S.Wright13:33.3
Men's SIII 2x51124John O'Gaunt Rowing ClubP.Nelson/A.Murfitt13:33.4
Men's SIII 2x45129Furnivall BH.Bantin/D.Bhugon13:34.3
Men's SIII 2x56153St. Catherines College Boat ClubN.Hales/T.Fry13:48.0
Men's Elite 2-628London RCN.Wakefield/I.Watson12:05.2
Men's Elite 2-6310London RC-AHarris/McPherson12:12.5
Men's Elite 2-6932London RC-BLang/Shuttleworth12:42.4
Men's Elite 2-6644Avon County/Bradford-on-AvonS.Brown/D.Rhodes12:52.3
Men's Elite 2-7050Weybridge Rowing ClubC.Boon/C.Adamson12:57.7
Men's Elite 2-6853Kingston Rowing ClubS.Pratley/M.Hughes12:59.7
Men's Elite 2-6565Hereford RCC.Jones/A.Moxon13:05.8
Men's Elite 2-6467ThamesP.Tunnah/E.Hannigan13:06.5
Men's Elite 2-100131Hereford RCL.Morris/P.Watkins13:35.8
Men's Junior 2x7119LeanderA.Moffatt/J.Smith-Willis12:16.9
Men's Junior 2x7621Latymer Upper School Boat Club AS.Hislop/L.Dalglish12:19.8
Men's Junior 2x8724Marlow Rowing ClubD.Tipney/C.Logan12:29.1
Men's Junior 2x7325St Paul's School Boat Club BA.Haigh/J.Clarke12:30.0
Men's Junior 2x8830Star ClubM.Bavington/T.Hetherington12:39.3
Men's Junior 2x7235St Paul's School Boat Club AC.Manyos/N.Downing12:44.6
Men's Junior 2x7437Wycliffe Sculling Centre AR.Offord/J.Bishop12:46.5
Men's Junior 2x7738Eton College Boat Club AA.Summers/J.Waldegrave12:46.5
Men's Junior 2x9151Kings College School BD.Perrin/E.Lindh12:59.1
Men's Junior 2x8160Latymer Upper School Boat Club BR.King/M.Moorhouse13:04.2
Men's Junior 2x7863St Paul's School Boat Club CJ.Miller/T.Davenport13:05.3
Men's Junior 2x8264Emanuel School Boat Club BL.Roberts/P.Brewer13:05.5
Men's Junior 2x8068Emanuel School Boat Club AB.Thompson/S.Birnage13:08.4
Men's Junior 2x9073Walton Rowing Club AM.Child/N.Woods13:11.3
Men's Junior 2x7577Wycliffe Sculling Centre BS.Chick/M.Elliot13:14.0
Men's Junior 2x9481Eton College Boat Club CC.Thorogood/M.Lowry-Corry13:15.4
Men's Junior 2x8382Eton College Boat Club BS.Kershaw/F.Barratt13:15.5
Men's Junior 2x7992St Paul's School Boat Club DF.Brady/P.Nordberg13:21.9
Men's Junior 2x93101Walton Rowing Club BC.Jarvis/J.Hurst13:23.8
Men's Junior 2x84119Kings College School AJ. Benedict/J.Lickens13:31.1
Men's Junior 2x89156Tideway Scullers School AR.Stoner/R.Lambert13:51.1
Men's Junior 2x86170London Oratory SchoolC.Armstrong/D.Olizar13:59.0
Men's Junior 2x85199Leys School Boat ClubJ.Perkovic/G.Bartlett14:13.1
Men's Junior 2x92239Tideway Scullers School BS.Robinson/M.Stoner14:41.1
Men's SI 2-10342Norwich Rowing Club AO.Chouarche/G.Sparkes12:51.5
Men's SI 2-9543Thames AW.Pressley/P.Ryan12:52.3
Men's SI 2-947Rob Roy Boat ClubP.Barnes/G.Sherkoske12:56.0
Men's SI 2-10162Lea RCT.Smith/S.Cone13:04.8
Men's SI 2-10770Shrivenham RCR.Newland/R.Cummings13:09.7HMF Pennant Winner
Men's SI 2-9784Kingston Rowing ClubG.Bailey/D.Cotton13:16.4
Men's SI 2-10993Thames CA.McFarlane/C.Ray13:22.2
Men's SI 2-10695Rob Roy Boat ClubG.Walker/D.Travis13:22.8
Men's SI 2-11096University of Bristol Boat ClubA.MacPherson/D.Washbrook13:23.1
Men's SI 2-105106Reading University Boat ClubW.Langton/W.Eason13:27.1
Men's SI 2-111128Norwich Rowing Club BP.Glover/J.Tomkinson13:34.2
Men's SI 2-113130Thames DR.Greenhaus/S.Gillett13:35.1
Men's SI 2-96136Vesta/Thames TradesmenP.Mildenhall/D.Sherwell13:36.8
Men's SI 2-98137Thames BR.Ward/R.Munday13:37.3
Men's SI 2-108181Stourport Boat ClubJ.Stubbs/C.Bird14:05.0
Men's SI 2-104183Quintin Boat Club AD.Haynes/T.Mitchell14:05.1
Men's SI 2-99185Gloucester RCI.Townsend/D.Brooks14:05.9
Men's SI 2-112198Quintin Boat Club BF.McKevitt/D.Ohrenstein14:12.7
Men's SII 2-14556Thames Tradesmen's RCP.Pellegrini/R.van Wezel13:02.0
Men's SII 2-11561King's College London Boat Club AJ.Potts/J.Whittle13:04.3
Men's SII 2-13466London RC AWardle/Fothergill13:06.4
Men's SII 2-15687University of Bristol Boat Club CS.Porter/R.Johnson13:19.3
Men's SII 2-146108The Kings School Canterbury Boat ClubA.Coates/H.Nicholls13:28.1
Men's SII 2-126109Bedford Rowing ClubD.Barrell/A.Hardwick13:28.2
Men's SII 2-141110Royal NavyR.Line/Mayes13:28.7HMF
Men's SII 2-152114London RC-BKelly/White13:29.5
Men's SII 2-155116London RC COllivere/Webb13:30.0
Men's SII 2-132120Huntingdon Boat ClubD.Heathcote/E.Adams13:31.7
Men's SII 2-144122Thames CN.Grennan-Heaven/S.Dooley13:33.2
Men's SII 2-139126Reading University Boat ClubJ Amery/W.Howell13:33.7
Men's SII 2-120135Star ClubS.Colliver/I.Rowe13:36.6
Men's SII 2-117138University of YorkR.Gibson/M.Nicholson13:37.5
Men's SII 2-154145University of Bristol Boat Club BP.Ashford/T.Carpenter13:43.5
Men's SII 2-127152City of Bristol RCD.Rathbone/A.Spreadbourgh13:47.7
Men's SII 2-121154Thames BJ.Roberts/B.Flynn13:48.5
Men's SII 2-124158Putney Town Rowing Club AP.Everson/M.Haines13:52.3
Men's SII 2-138160Putney Town Rowing Club BCake/Cook13:52.6
Men's SII 2-143164Sons of the ThamesN.Sartain/C.Collins13:54.8
Men's SII 2-129173Eton Excelsior/R.A.F.S.Thatcher/K.Gregory13:59.7
Men's SII 2-122176Twickenham Rowing ClubI McMillan/M.Richardson14:00.1
Men's SII 2-149179University of York/HullT.Carter/A.Carter14:04.6
Men's SII 2-130182Evesham Rowing ClubJ.Knowlden/K.Paxford14:05.1
Men's SII 2-118197CygnetI.Golder/D.Cooke14:11.3
Men's SII 2-151213Kings College School BC.Edwards/A.Bown14:21.8
Men's SII 2-119214Thames AJ.Doel/P.Egbe14:22.4
Men's SII 2-153216Royal Air Force Rowing Club BA.Ellison/J.Sockell14:23.5HMF
Men's SII 2-125218Ross RCA.Whitehead/S.Fulford14:24.3
Men's SII 2-133222Kings College School AJ.Watkins/S. Jones14:27.4
Men's SII 2-140223RAF CranwellJ.Rowell/A.Keegan14:27.7HMF
Men's SII 2-116235King's College London Boat Club BT Clark/M J Campbell14:39.7
Men's SII 2-135237Norwich Rowing ClubN.Smith/K.Underwood14:40.4
Men's SII 2-128244Eton ExcelsiorM.Bradford/M.Richardson14:45.4
Men's SII 2-136248Parr's Priory RCG.Henriksen/D.Macqueen14:49.6
Men's SII 2-147250TraffordJ.Welch/P.Howe14:50.1
Men's SII 2-142252St Neots Rowing ClubA.Fitt/T.Usher14:58.7
Men's SII 2-123259Royal Air Force Rowing Club AE.Gill/A.Gilbert15:08.3HMF
Men's SII 2-137262Pengwern Boat ClubB.Barker/B.Warren15:13.1
Men's SII 2-148271University of Bristol Boat Club AJ.Silvester/F.Benis16:02.9
Men's Vet B/C 2-16590FurnivallS.Robson/R.ElliceB13:21.113:14.1
Men's Vet B/C 2-15797Army Rowing ClubJ.Heron/D.NortonC13:23.212:58.2HMF
Men's Vet B/C 2-163102Warwick Boat ClubJ.Charlesworth/C.SkuseC13:23.812:58.8
Men's Vet B/C 2-162105City of Bristol RCM.Murphy/A.Bathe TaylorB13:26.613:19.6
Men's Vet B/C 2-159127Grosvenor RCN.McDonald/J.Auckland-LewisB13:33.913:26.9
Men's Vet B/C 2-161148CygnetS.Keogh/S.KeatingB13:44.113:37.1
Men's Vet B/C 2-160204Huntingdon Boat ClubA.Wood/B.MargettsB14:15.014:08.0
Men's Vet B/C 2-164260Bideford AACA.Curtis/S.ClementsB15:08.815:01.8
Women's Elite 2x16949Thames/KingstonE.Laverick/R.Romero12:56.4
Women's Elite 2x17072Thames Tradesmen's Rowing ClubJ.Lancaster/G.Simpson13:10.8
Women's Elite 2x16689Danske Studenters RoklubK.Jensen/K.Jepsen13:20.8
Women's Elite 2x167125Hereford RCH.Phillips/S.Crump13:33.5
Women's Elite 2x168150Reading University Boat ClubH. Forrester/K.Saunders13:44.9
Women's SI 2x17175Tideway Scullers School AT.Rooks/C.Shalhoub13:12.7
Women's SI 2x17378Molesey BCR.Stanhope/P.Cross13:14.3
Women's SI 2x174104Mortlake Anglian & Alpha/Tideway ScullersS.Kyte/K.Fawkner13:25.4
Women's SI 2x175113Thames Tradesmen's RC/Queen's TowerB.Snaith/A van Leemputten13:29.4
Women's SI 2x172184Hereford RCR.Davey/D.Hammond14:05.6
Mixed SII 2x18141Royal Chester Rowing ClubM.Chandler/S.Orr12:51.1
Mixed SII 2x17874Queen's Tower/LondonA.Smiegelow/J.Precelton13:12.2
Mixed SII 2x17986Globe RCS.Hutchings/L.Cairns13:17.3
Mixed SII 2x180103Gloucester RCR.Woods/S.Cook13:24.9
Mixed SII 2x182118Warwick Boat ClubS.Burns/J.Smith13:30.7
Mixed SII 2x177161Kingston Rowing ClubB.Sims/A.Kapica13:53.8
Men's Vet D+ 2x18957Minerva Bath/HenleyRCT.Lincoln/A.CookeF13:02.611:14.6
Men's Vet D+ 2x18571Lea R.C.R.Mears/W.RileyD13:09.912:15.9
Men's Vet D+ 2x19176Quintin Boat ClubT.Bishop/G.PottsD13:12.912:18.9
Men's Vet D+ 2x183115Army RC/Tideway Scullers SchoolD.Gramholt/C.HarrisF13:29.911:41.9
Men's Vet D+ 2x188174London RCD.Melvin/A.JonesF13:59.912:11.9
Men's Vet D+ 2x190191Weybridge Rowing ClubP.Morley/D.HolmesF14:08.412:20.4
Men's Vet D+ 2x192236VestaA.Thomson/E.ReynoldsD14:40.413:46.4
Men's Vet D+ 2x184242Eton Mission RCJ.Murphy/R.HallG14:45.112:25.1
Men's Vet D+ 2x186269Auriol Kensington RCB.Wills/M.LepperG15:41.713:21.7
Women's SII 2x19380ULWBCH.Austin/K.Stewart13:15.0
Women's SII 2x198133Tideway Scullers School BK.Howell/H.Sweeney13:36.4
Women's SII 2x201146Grosvenor Rowing ClubC.Cook/N.Worden13:43.6
Women's SII 2x199149Barnes Bridge Ladies RCL.Norris/L.Pybus13:44.4
Women's SII 2x194151ThamesC.Ball-Syer/L.Baguley13:47.2
Women's SII 2x207169Llandaff Rowing Club BJ.Lewis/E.Davies13:58.9
Women's SII 2x204171Stourport Boat ClubD.Taylor/J.Whorton13:59.1
Women's SII 2x196190Minerva BathM.Hardy/S.Warren14:08.0
Women's SII 2x206193Eton Excelsior BS Jackson/A Nagele14:10.4
Women's SII 2x195194Tideway Scullers School AC.McIntosh/C.Kelly14:10.5
Women's SII 2x200205Eton Excelsior AS.Cassie/O.Sparks14:15.4
Women's SII 2x203206Reading University Boat ClubH.Cogger/G.Gray14:15.4
Women's SII 2x202209Llandaff Rowing Club AG.Lloyd/C.Holmes14:19.0
Women's SII 2x205233Weybridge Rowing ClubC.Pettman/S.Brooks14:36.9
Women's SII 2x197251Royal NavyK.Allsford/D.McKenna14:56.1
Women's Junior 2x208147Dame Alice Harpur School Boat ClubL.Tatman/C.Macdonald-Smith13:44.0
Women's Junior 2x211166Wycliffe Sculling Centre AH.Welling/T.Aylard13:55.1
Women's Junior 2x210180The Lady Eleanor Holles School Boat Club AJ.Cook/P.Cook14:04.8
Women's Junior 2x212200The Lady Eleanor Holles School Boat Club BE.Randolph/S.King14:13.7
Women's Junior 2x213228Wycliffe Sculling Centre BK.Oliver/E.Reid14:30.2
Mixed SIII 2x214192Thames Tradesmen's RCM.Court/L.Howells14:09.6
Mixed SIII 2x215195Tideway Scullers SchoolK.McPherson/T.Capell14:10.7
Women's SIII 2x236132Marlow Rowing Club BJ.Chesney/A.Hoskins13:36.3
Women's SIII 2x233139ULWBCS.Ledwidge/V.McNair13:37.9
Women's SIII 2x226144RebeccaS.Colley/K.Backx13:42.2* Disqd
Women's SIII 2x231163The Lady Eleanor Holles School Boat Club AE.Hodges/H.Greene13:54.7
Women's SIII 2x232167Tideway Scullers School AT.Potier/E.Pinches13:55.7
Women's SIII 2x238168The Lady Eleanor Holles School Boat Club BR.Bligh/C.Weldon13:56.1
Women's SIII 2x222172Marlow Rowing Club AF.Johnson/E.Bishop13:59.5
Women's SIII 2x227175Rob Roy Boat Club AK.Hansen/K.Mackie14:00.1
Women's SIII 2x239177Tideway Scullers School BA.Apenberg/C.Charlton14:00.5
Women's SIII 2x225186Norwich Rowing ClubC.Roberts/C.Skinner14:06.3
Women's SIII 2x237203Rob Roy Boat Club BE.Ruiz/E.Gerlach14:15.0
Women's SIII 2x221211Hereford RC/Stourport RCS.Hough/R.Young14:20.1
Women's SIII 2x240215Tideway Scullers School CL.Edmonston/J.Meadows14:22.4
Women's SIII 2x218227VestaC.Taskis/C.Kinsey14:30.0
Women's SIII 2x241230Tideway Scullers School DT.Adams/H.Pritchard-Smith14:31.8
Women's SIII 2x234231UWC Cardiff RCE.Waterfall/M.Erskine14:33.8
Women's SIII 2x230238Thames Tradesmen's Rowing ClubH.Ferrier/E.Donnelly14:40.9
Women's SIII 2x235245Hereford RCK.Lloyd/A.Look14:46.9
Women's SIII 2x220253Eton ExcelsiorJ.Kerr/C.Davies14:59.9
Women's SIII 2x219257Barnes Bridge Ladies RCR.Twentyman/J.Mansell-Bentley15:02.4
Women's SIII 2x228258Ross RCA.Whithead/K.Gwynne15:04.2
Women's SIII 2x224264Mortlake Anglian & Alpha/FurnivalF.Haworth/T.Hasler15:18.1
Women's SIII 2x223268Minerva BathC.Hobart/S.Bailey-Cooper15:36.9
Women's SIII 2x217272ThamesE.Stubbs/C.Steel16:23.2
Women's Vet 2x242162Leicester Rowing ClubS.Horrocks/E.PulfordB13:54.313:46.3
Women's Vet 2x243202FurnivallJ.Rooke/V.GibbonsB14:14.614:06.6
Women's Vet 2x247208Sons of the ThamesR.Morrison/H.CookB14:17.814:09.8
Women's Vet 2x246210Putney Town Rowing ClubJ.Skipper/K.WilesB14:19.614:11.6
Women's Vet 2x245249Thames RC/Barnes Bridge LRCP.Rayner/J.DarlingE14:49.913:23.9
Women's Vet 2x244270Avon County Rowing ClubG.Beer/P.SondheimerD15:48.114:49.1
Women's Elite 2-257140ULWBCN.Scott/Fenoulhet13:38.7*not eligible for pennant
Women's Elite 2-248157ThamesL.Bowen/E.James13:52.0
Women's Elite 2-250165ULWBCK.Greves/A.Bray13:55.0
Women's Elite 2-249243Hereford RCR.Parker/J.Payne14:45.1
Women's SI 2-256159Tideway Scullers SchoolR.Caroe/K.Grose13:52.4
Women's SI 2-253196Globe RCR.Palmer/A.Skailes14:11.1
Women's SI 2-252221Broxbourne/MarlowK.Ramsey/K.Cawley14:26.6
Women's SI 2-255224RebeccaT.Matthews/C.Dacey14:28.8
Women's SI 2-251225Agecroft/MoleseyC.Bennett/S.Hammond14:28.9
Women's SII 2-273187Osiris Boat Club BS.Waldron/S.Martin14:06.3
Women's SII 2-274188ULWBC BE.Serkovich/L.Crighton14:06.5
Women's SII 2-260212Kingston Rowing ClubA.Constantinou/C.Barnett14:21.0
Women's SII 2-276217Osiris Boat Club DL.Rowbotham/A.Jowett14:23.6
Women's SII 2-267220Osiris Boat Club AV.Harding/J.Wilson14:25.5
Women's SII 2-262226Auriol Kensington Rowing Club AB.Britten/J.Young14:29.0
Women's SII 2-269229ULWBC AK.Holden/C.Godber14:31.2
Women's SII 2-268232University of Bristol Boat ClubF.Temple/V.Myers14:36.0
Women's SII 2-259234Vesta AC.Trotter/F.Chalmers14:38.3
Women's SII 2-261240Army Rowing ClubE.Faithfull-Davies/T.Pollitt14:44.4HMF Pennant winner
Women's SII 2-270241Vesta BS.Rylatt/J.Osborne14:45.0
Women's SII 2-266247Norwich Rowing Club BC.Hitchins/J.Cadman14:47.8
Women's SII 2-265254Marlow Rowing ClubC.Fallon/C.Hedges15:00.4
Women's SII 2-263255Barnes Bridge Ladies RCH.Sanderson/A.Ramage15:01.0
Women's SII 2-271261Warwick Boat ClubH.Bruce/A.Sharp15:10.6
Women's SII 2-264265Bewdley R.C.S.McCrae/S.Lewis15:24.6
Women's SII 2-272267Auriol Kensington Rowing Club BS.Chynoweth/S.Bagnall15:30.2
Men's Vet D+ 2-27898Weybridge RCM.Knowles/D.HudsonE13:23.312:04.3
Men's Vet D+ 2-288112Kingston Rowing ClubA.Gait/T.CrooksD13:29.012:35.0
Men's Vet D+ 2-277143Wallingford Rowing ClubC.Cooper/S.MorrisD13:39.512:45.5
Men's Vet D+ 2-280155Tideway Scullers SchoolF.Pinkerton/A.RipleyD13:50.812:56.8
Men's Vet D+ 2-281189Quintin Boat ClubG.Lloyd/R.HineD14:07.713:13.7
Men's Vet D+ 2-279201Molesey BCD.Beamand/D.PorteusF14:14.412:26.4
Men's Vet D+ 2-285207Medway Towns RC BR.Bishop/J.PlayerE14:16.212:57.2
Men's Vet D+ 2-282219Henley RCP.Ward/K.BraunG14:24.812:04.8
Men's Vet D+ 2-284246Medway Towns RC AB.Kemlo/B.RobinsonF14:47.312:59.3
Men's Vet D+ 2-286256Twickenham Rowing ClubJ.Sewell/K.BaldwinE15:02.313:43.3
Men's Vet D+ 2-283263Kingston Grammar School VetM.Leach/P.HartmanF15:14.413:26.4
Men's Vet D+ 2-287266Bedford RC/Star ClubM.Stanbridge/N.PollardD15:26.814:32.8
Top