Home / Results / Results 2012/13

Results 2012/13

 

Oxford City Bumps
DivisionFinal PositionCrew
W DIV 2Top!S Leow
E Hichens
L Pearce
A Andjel
Cox D Gledhill

 

Women’s Head of the River Race
BoatOverall positionPosition in categoryTimeCrew
Masters A19th2/319:27.83tbc
W IM2119th10/1120:43.84B Davidson
C O'Leary
L Fry
N Butler
S Grobler
S Cooper
S Leow
E Estchild
Cox K Baldwin
W Nov (A)153rd7/4021:07.30N Larsen
L Pearce
A Andjel
C Fontaine
C Cahill
O Collins
M Muller
T Gipp
Cox tbc
W Nov (B)284th33/4023:12.40L Flannery
K Williams
S Preston
E Kirkland
H Bromell
C Stuart-Adams
R Redding
E Scott
Cox K Owen

 

Hammersmith Women’s and Juniors
BoatOverall positionPosition in categoryTimeCrew
W Senior18th2/313:32.71tbc
W IM256th6/715:03.76B Davidson
C O'Leary
S Leow
E Estchild
J Broadhurst
K Sargent
M Telsnig
R Hollis
Cox J Mee
W Nov51st2/1014:47.85N Larsen
L Pearce
A Andjel
C Fontaine
C Cahill
O Collins
M Muller
T Gipp
Cox D Gledhill
W Nov83rd8/1016:30.22R Redding
K Williams
S Preston
E Kirkland
H Bromell
C Stuart-Adams
L Flannery
E Scott
Cox K Owen

 

Quintin Head
BoatOverall positionPosition in categoryTimeCrew
Senior72th5/615:30.8tbc
IM2112th5/816:39.7J Hawtin
E Estchild
M Lucey
N Butler
L Fry
S Cooper
S Leow
C O'Leary
Cox S Grobler
Novice173rd20/2818:37.8N Larsen
C Fontaine
C Cahill
O Collins
S Preston
C Stuart-Adams
R Redding
J Suprani
Cox D Gledhill
Novice177th23/2818:58.1L Pearce
H Partridge
A Andjel
K Williams
M Muller
H Bromell
L Flannery
E Scott
Cox K Baldwin

 

Scullers Head
BoatOverall positionPosition in categoryTimeSculler
W IM3301st6/1124:02.0K Baldwin
W Mas C340th3/924:29.1C Bell-Sayer
W IM3372st8/1124:58.0S Grobler
W Mas F409th1/3 Pennant Winner25:39.8J Darling

 

Kingston Small Boats Head
BoatOverall positionPosition in categoryTimeCrew
W NOV 4+113th1/4 Pot winners19:21.8A Andjel
L Pearce
M Muller
C Fontaine
cox D Gledhill
W NOV 2x121st1/2 Pot winners19:33.7K Sargent
S Leow
W NOV 4+129th2/420:09.1M Slater
O Collins
T Gipp
J Suprani
cox S Powell

 

Fours Head of the River Race
BoatOverall positionPosition in categoryTimeCrew
W IM1 4x (I)228th
14/3920:56.0C Bell-Sayer
L Janss Lafond
K Baldwin
K Owen
W IM2 4- (II)327th7/821:40.9M Lucey
C Sadd
J Hawtin
S Lilley
W IM2 4+ (IV)394th29/4622:44.0H Cook
N Butler
L Fry
E Estchild
Cox - S Grobler

 

Pairs Head of the River
BoatOverall positionPosition in categoryTimeCrew
W IM3 LWT 2x305th4/713:25.0K Baldwin
K Owen
W IM3 2x367th16/2613:53.1K Sargent
S Leow
W IM1 2-
(MAA/BBL comp)
369th6/713:53.9E Donnelly
L Bagley
W Mas B 2x392th6/1114:04.0L Jass Lafond
S Powell
W Mas D/E/G 2x
(BBL/Thames comp)
404th1/11 Pennant winners!14:14.6 12:38.6 (handicap)J Darling
P Rayner
W Mas D/E/G 2x422nd11/1114:51.6 14:13.6 (handicap)S Jarman
M Telsnig

 

Top