Results 2005

Division CategoryStart NoClubCrewVet Cat Time incl PenaltyTime incl Handicap  
Division 1 Men's Elite 2x2Tideway Scullers SchoolCampbell/Drysdale12.1412.14
Division 1 Men's Elite 2x1Tideway Scullers School/VestaMacAlister/Geluk12.3212.32
Division 1 Men's Elite 2x3Rob Roy/London RCGoodbrand/Johnstone12.4512.45
Division 2 Men's Senior 1 2x5Henley RCGriffiths/Griffiths12.4912.49
Division 2 Men's Senior 1 2x10Burton LeanderArnold/Arnold13.0313.03
Division 2 Men's Senior 1 2x7TSSSmith/Halliday13.1513.15
Division 2 Men's Senior 1 2x4Winchester CollegeRussell/Pounds13.2713.27
Division 2 Men's Senior 1 2x6Army RCMcLeod-Jones/West13.2913.29
Division 2 Men's Senior 1 2x9Quintin BCChatwin/Ratcliffe13.3513.35
Division 2 Men's Senior 1 2x8Latymer Upper SchoolYoung/TaitP13.4913.49
Division 3 Men's Senior 2 2x12Henley RCRead/Lambourne12.4112.41
Division 3 Men's Senior 2 2x19Tideway Scullers SchoolHennessy/Hardy12.4212.42
Division 3 Men's Senior 2 2x18Henley RCFriend/Cruickshank13.0413.04
Division 3 Men's Senior 2 2x17Star ClubCallow/Eason13.1013.10
Division 3 Men's Senior 2 2x16Christchurch Rowing ClubPorteus/Kelly13.2213.22
Division 3 Men's Senior 2 2x14Auriol KensingtonYoung/Hubbard13.4513.45
Division 3 Men's Senior 2 2x15Leicester RCMarsh/Smith14.1314.13
Division 3 Men's Senior 2 2x11Wallingford/Ross RCFletcher/Williams14.2014.20
Division 3 Men's Senior 2 2x13Thames Tradesmen's Rowing ClubHindshaw/WhiteDNSDNS
Division 4 Men's Junior 2x33Walton RCWedlake/Collins12.4212.42
Division 4 Men's Junior 2x27Maidenhead RC/Wallingford RCAshburner/Delaney12.5512.55
Division 4 Men's Junior 2x28Tideway Scullers SchoolRobinson/Lonergan12.5912.59
Division 4 Men's Junior 2x39The Windsor Boys' SchoolBaker/Beech13.0113.01
Division 4 Men's Junior 2x22Maidenhead Rowing ClubClapp/Gerrard13.0613.06
Division 4 Men's Junior 2x37The Windsor Boys' SchoolWatson/Sharpe13.1513.15
Division 4 Men's Junior 2x32MarlowKnill/Johnson13.2613.26
Division 4 Men's Junior 2x36Walton RCKnollman/Minns13.3013.30
Division 4 Men's Junior 2x38Leys School BCRenison/Huebler13.3313.33
Division 4 Men's Junior 2x29St Paul's School Boat ClubDavison /Harrop-Griffiths13.3413.34
Division 4 Men's Junior 2x24MarlowLoveday/Loveday13.3613.36
Division 4 Men's Junior 2x41St Neots/PeterboroughHeatherington/Bream13.3613.36
Division 4 Men's Junior 2x43Upper ThamesDavies/Poulter13.3913.39
Division 4 Men's Junior 2x30King's College School WimbledonLock/Metcalfe13.4013.40
Division 4 Men's Junior 2x31The Windsor Boys' SchoolFerminger/Skelton13.4113.41
Division 4 Men's Junior 2x34Star ClubButler/Williamson13.4213.42
Division 4 Men's Junior 2x35St Paul's School Boat ClubSnowball/Shrager13.5413.54
Division 4 Men's Junior 2x23King's College School WimbledonDearsley/Lewis-Lavender13.5513.55
Division 4 Men's Junior 2x21St Paul's School Boat ClubSoane/Kehagias14.0114.01
Division 4 Men's Junior 2x40St Paul's School Boat ClubKehagias/Winayak14.2614.26
Division 4 Men's Junior 2x26The Windsor Boys' SchoolWay/Gamble14.2814.28
Division 4 Men's Junior 2x25Leys School BCMccague/Mynors15.4715.47
Division 4 Men's Junior 2x20Warwick Boat ClubBroomfield/AlsingDNSDNS
Division 4 Men's Junior 2x42Shiplake CollegeBosch/JenkinsDNSDNS
Division 5 Men's Vet B/C 2x48Walton RC/TSSHosking/WestVet B13.1913.12
Division 5 Men's Vet B/C 2x47Auriol KensingtonGoodchild/RaschkeVet B13.3413.27
Division 5 Men's Vet B/C 2x50Yare Boat ClubDoel/HorthVet B13.4013.33
Division 5 Men's Vet B/C 2x49Mortlake/Thames TradesmenCollins/AndrewsVet C13.4213.17
Division 5 Men's Vet B/C 2x44PeterboroughKippin/BarksVet C13.4913.24
Division 5 Men's Vet B/C 2x46MAABCFerrris/HowellsVet B14.0113.54
Division 5 Men's Vet B/C 2x45Stratford upon Avon Boat ClubCopham/KeaseyVet C14.1313.48
Division 6 Men's Elite 2-51London RCLindsay-Fynn/Harte12.5012.50
Division 6 Men's Elite 2-53Henley RCLewis/Kenedy13.0213.02
Division 6 Men's Elite 2-52Tideway Scullers School/ICWhittaker/Johnson13.0913.09
Division 6 Men's Elite 2-57London RCWhyte/Main13.3913.39
Division 6 Men's Elite 2-55Thames Tradesmen's Rowing ClubKenyon/Smith14.0214.02
Division 6 Men's Elite 2-54Nottingham BCCooper/Cracknell14.0514.05
Division 6 Men's Elite 2-56CUS PaviaGermano/Ucci14.0814.08
Division 7 Men's Senior 1 2-63Auriol KensingtonHartwanger/Rogers13.2513.25
Division 7 Men's Senior 1 2-65Henley RCBrowly/Barnes13.2913.29
Division 7 Men's Senior 1 2-60Thames Tradesmen's Rowing ClubVan Wezel/Van Wezel13.3513.35
Division 7 Men's Senior 1 2-68London RCLambert/Killick13.4913.49
Division 7 Men's Senior 1 2-59Thames Rowing ClubPitt/Green13.5613.56
Division 7 Men's Senior 1 2-62Granta BCDyson/Rose14.0114.01
Division 7 Men's Senior 1 2-69London RCUlliot/Hardman14.0314.03
Division 7 Men's Senior 1 2-58Nottingham BCAllwork/Jackson14.0614.06
Division 7 Men's Senior 1 2-61Star ClubBavington/Robson14.0914.09
Division 7 Men's Senior 1 2-64City of Sheffield RCEvans/Booth-Burke14.1214.12
Division 7 Men's Senior 1 2-67Thames Rowing ClubWilkins/Bury14.2014.20
Division 7 Men's Senior 1 2-66University of the West of England BCQuirke/BartholomewDNSDNS
Division 8 Men's Senior 3 2x80Henley RCSmith-Willis/Guiver12.3612.36
Division 8 Men's Senior 3 2x82University of LondonSmith/Dalglish12.4212.42
Division 8 Men's Senior 3 2x78London RCWaite/Hudson13.0013.00
Division 8 Men's Senior 3 2x77Rob Roy Boat ClubMorrell/Davies13.2213.22
Division 8 Men's Senior 3 2x81City of Oxford RCAllen/Hasker13.3213.32
Division 8 Men's Senior 3 2x79Monmouth School RCBlackham/Brown13.3513.35
Division 8 Men's Senior 3 2x75Furnivall Sculling ClubPine/Hoskins13.4213.42
Division 8 Men's Senior 3 2x72Stourport BCBrighton/Hastie13.4713.47
Division 8 Men's Senior 3 2x74Weybridge Rowing ClubWhittingham/Gower14.1114.11
Division 8 Men's Senior 3 2x70Putney Town RCDahl/Keating14.2114.21
Division 8 Men's Senior 3 2x71Erith RCJaques/Underwood14.4714.47
Division 8 Men's Senior 3 2x73RMA SandhurstStanley/Day14.4814.48
Division 8 Men's Senior 3 2x76Trent Rowing ClubGipson/CaveDNSDNS
Division 9 Mixed Elite 2x86Thames RC/MoleseyLaverick/Triggs Hodge12.4312.43
Division 9 Mixed Elite 2x83Latymer Upper SchoolGough/ThatcherDNSDNS
Division 9 Mixed Elite 2x84Melbourne Rowing ClubCembala/MillsDNSDNS
Division 9 Mixed Elite 2x85Upper Thames Rowing ClubAshcroft/RennieDNSDNS
Division 10 Men's Senior 4 2x103Thames Rowing ClubRaisbeck/Grenan-Heaven13.0413.04
Division 10 Men's Senior 4 2x110Imperial College Boat ClubSmith/Moore13.0513.05
Division 10 Men's Senior 4 2x87Cygnetvon Kaltenborn/Kinal13.1213.12
Division 10 Men's Senior 4 2x104University of London Boat ClubVanhegan/Howick13.1313.13
Division 10 Men's Senior 4 2x95London RCLee/Bever13.2113.21
Division 10 Men's Senior 4 2x108Rob Roy BC/CULRCBrimfield/Pain13.2513.25
Division 10 Men's Senior 4 2x88London Oratory/Putney TownAdams/Balfour13.2913.29
Division 10 Men's Senior 4 2x93London RCDouglas/Morris13.4513.45
Division 10 Men's Senior 4 2x102City of Oxford RCLeach/Reinicke13.5813.58
Division 10 Men's Senior 4 2x109MaidenheadBruce/Peters13.5813.58
Division 10 Men's Senior 4 2x101Poplar Blackwall & District RCMagee/Smith14.0014.00
Division 10 Men's Senior 4 2x92Putney Town RCCollins/Foster14.0114.01
Division 10 Men's Senior 4 2x94Maidenhead Rowing ClubLawton/Aitken14.0914.09
Division 10 Men's Senior 4 2x105Staines Boat ClubSomper/Ozer14.1114.11
Division 10 Men's Senior 4 2x112Burton LeanderStonehouse/Williams14.1614.16
Division 10 Men's Senior 4 2x98Sons of the Thames RCEvens/Farley14.2214.22
Division 10 Men's Senior 4 2x113Peterborough City Rowing ClubTimms/Clark14.2414.24
Division 10 Men's Senior 4 2x91Burton LeanderWilcox/Isard14.2714.27
Division 10 Men's Senior 4 2x99Royal Navy RCColes/O'Neill14.3114.31
Division 10 Men's Senior 4 2x107Boar's Head BCElliott/Moore14.4614.46
Division 10 Men's Senior 4 2x96Staines BC/UTRCGill/Tassell14.5114.51
Division 10 Men's Senior 4 2x111Auriol KensingtonMoseley/Ricklesford15.0115.01
Division 10 Men's Senior 4 2x97Army RCThompson/Kemp-Gee16.2216.22
Division 10 Men's Senior 4 2x89Putney Town RCMurdoch /Rigg16.2816.28
Division 10 Men's Senior 4 2x90Tideway ScullersVivian/Williams17.2817.28
Division 10 Men's Senior 4 2x100Auriol KensingtonTchoubouroff/BoothDNSDNS
Division 10 Men's Senior 4 2x106Nottingham BCO'Malley/DobbsDNSDNS
Division 11 Men's Senior 2 2-120Plymouth Amateur RCRollason/Gitlin13.1913.19
Division 11 Men's Senior 2 2-114Kingston RCLack/Waterfall13.2013.20
Division 11 Men's Senior 2 2-118Marlow Rowing ClubMcGibbon/Downie13.2413.24
Division 11 Men's Senior 2 2-122Royal Navy RC/City of Bristol RCKadinopoulos/Specht13.4113.41
Division 11 Men's Senior 2 2-133Henley RCMeade/Hambley-Smith13.4413.44
Division 11 Men's Senior 2 2-132Thames Rowing ClubWainright/Hagger13.4913.49
Division 11 Men's Senior 2 2-131GloucesterHill/Squire14.0214.02
Division 11 Men's Senior 2 2-136VestaBrand/Williams14.0314.03
Division 11 Men's Senior 2 2-135Maidstone Invicta RCKnight/Goodall14.0414.04
Division 11 Men's Senior 2 2-115Burton LeanderJephcote/Bale14.1214.12
Division 11 Men's Senior 2 2-119Imperial College Boat ClubLaughton/Crowcombe14.1214.12
Division 11 Men's Senior 2 2-134Putney Town RCCake/Nicholls14.1214.12
Division 11 Men's Senior 2 2-125VestaJones/Bishop14.1714.17
Division 11 Men's Senior 2 2-116Poplar Blackwall & District RCCoughlan/Mackenzie14.1814.18
Division 11 Men's Senior 2 2-196HSBCWiggins/Piers14.1814.18
Division 11 Men's Senior 2 2-129VestaHarlow/Gray14.5114.51
Division 11 Men's Senior 2 2-123City of Bristol RCBathurst/Bromwich14.5314.53
Division 11 Men's Senior 2 2-121Sons of the Thames RCBaldwin/Hems14.5714.57
Division 11 Men's Senior 2 2-126City of Oxford RCThomson/Mclaughlin15.0715.07
Division 11 Men's Senior 2 2-127City of Oxford RCElder/Gardiner16.0816.08
Division 11 Men's Senior 2 2-117Sheffield UniversityHurst/ScottDNSDNS
Division 11 Men's Senior 2 2-124Imperial College Boat ClubRennie/EllenderDNSDNS
Division 11 Men's Senior 2 2-128University of LondonIsaac/DunleyDNSDNS
Division 11 Men's Senior 2 2-130Poplar Blackwall & District RCSpencer/SpencerDNSDNS
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-137Wallingford RCEdge/WarnerVet C13.3213.05
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-144Furnivall Sculling ClubEllis/RobsonVet B13.3513.27
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-143Worcester RCMcCollin/CouperVet B13.4113.33
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-138Wallingford RCCusack/MorrisVet D13.4612.47
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-146Sons of the ThamesJefferies/LonerganVet C13.5113.24
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-151Canterbury Pilgrims/WestminsterPearson/RichesVet C13.5913.32
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-139Sons of the ThamesWatson/ScrineVet C14.0613.39
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-142GloucesterThornton/GarnerVet C14.2814.01
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-140Stourport BCDanby/HaywardVet C14.3614.09
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-150Worcester RCHughes/StreatherVet D14.3613.37
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-149Thames RCFurby/JamesVet B14.3914.31
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-141Eton Excelsior Rowing ClubHopkins/PattonVet D15.0414.05
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-148Torquay RCDunn/WilsonVet D15.0714.08
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-147Putney Town RCAllen/JeekesVet C17.0916.42
Division 12 Men's Vet B/C/D 2-145Thames Tradesmen/TSSPeel/RobinsonVet CDNSDNS
Division 13 Women's Elite 2x155LeanderGater/Flood13.2313.23
Division 13 Women's Elite 2x153TSS/University of LondonGreaves/Howard13.3313.33
Division 13 Women's Elite 2x154MAABCPower/Smith13.5013.50
Division 13 Women's Elite 2x152Henley Rowing ClubHocking/PankhurstDNSDNS
Division 14 Women's S2 2x156MAABCPotier/Court13.4113.41
Division 14 Women's S2 2x157Weybridge RCKean/Jackson14.0814.08
Division 14 Women's S2 2x159Marlow RC/Mortlake Anglian Alpha BCHansen/Haley14.0814.08
Division 14 Women's S2 2x161Henley Rowing ClubHocking/Holland14.1614.16
Division 14 Women's S2 2x163Gloucester RCRoss/Cook14.4814.48
Division 14 Women's S2 2x162Royal Navy RCWoller/Mckenna15.0515.05
Division 14 Women's S2 2x160Black Prince BCCornfield/BookerP15.2715.27
Division 14 Women's S2 2x158Loughborough BCSmith/GuingouaimDNSDNS
Division 15 Men's Junior 2-174Latymer Upper SchoolMorrissey/Ljubicic13.3013.30
Division 15 Men's Junior 2-171Emanuel SchoolMartin-Thomas/Atashroo13.3713.37
Division 15 Men's Junior 2-173Monmouth School RCTrefgarne/Lucy13.3713.37
Division 15 Men's Junior 2-165St Paul's School Boat Clubvan Besouw/Ross13.4213.42
Division 15 Men's Junior 2-172Latymer Upper SchoolHutchinson/Snodin13.4213.42
Division 15 Men's Junior 2-170Shiplake CollegeJenkins/Jones13.4413.44
Division 15 Men's Junior 2-169Royal Shrewsbury School Boat ClubLapage/Whitehead13.5013.50
Division 15 Men's Junior 2-167King's College School WimbledonLogie/Ross14.0714.07
Division 15 Men's Junior 2-168King's College School WimbledonHudson/Sexton14.4214.42
Division 15 Men's Junior 2-164Westminster School Boat ClubMoran/MoranDNSDNS
Division 15 Men's Junior 2-166Emanuel SchoolArmstrong/DillonDNSDNS
Division 16 Men's Senior 3 2-184VestaBurke/Biggar14.0114.01
Division 16 Men's Senior 3 2-193Wolfson College, OxfordWootton/Recker14.0414.04
Division 16 Men's Senior 3 2-180Auriol KensingtonBaker/Fulton14.0714.07
Division 16 Men's Senior 3 2-175Norwich Rowing ClubSheppard/Whattam14.0814.08
Division 16 Men's Senior 3 2-190Imperial College Boat ClubPollock/Anstiss14.0914.09
Division 16 Men's Senior 3 2-186Upper ThamesSmith/House14.1214.12
Division 16 Men's Senior 3 2-197UCLUBCCassidy/Thompson14.1514.15
Division 16 Men's Senior 3 2-176CygnetDavidson/Pickford14.2214.22
Division 16 Men's Senior 3 2-189Medway TownsDeane/Spear14.2314.23
Division 16 Men's Senior 3 2-192Pembroke College BC/1st and 3rd Trinity BCLeonard/Shepherd14.2414.24
Division 16 Men's Senior 3 2-182First and Third Trinity Boat ClubJane/Coker14.3014.30
Division 16 Men's Senior 3 2-179City of Cambridge/CULRCStewart/Thompson14.3514.35
Division 16 Men's Senior 3 2-183RMA SandhurstKaye/Cooper14.4414.44
Division 16 Men's Senior 3 2-188Thames Rowing ClubHeathcote/MacguireP14.4614.46
Division 16 Men's Senior 3 2-194Twickenham RCLecointe/Bryant14.5014.50
Division 16 Men's Senior 3 2-185Nottingham BCAnthony/Enright14.5514.55
Division 16 Men's Senior 3 2-198FolkestoneMilton/Hoveman15.0315.03
Division 16 Men's Senior 3 2-177Juniper ClubPotts/Campbell15.0615.06
Division 16 Men's Senior 3 2-191Poplar Blackwall & District RCKendall/Shihn15.1615.16
Division 16 Men's Senior 3 2-195Quintin BCHayes/Mitchell15.5315.53
Division 16 Men's Senior 3 2-181Molesey/KingstonGrimshaw/Togher16.2916.29
Division 16 Men's Senior 3 2-178Pembroke College Boat ClubDeacon/ScrivenDNSDNS
Division 16 Men's Senior 3 2-187Worcester RCRoberts/JamesDNSDNS
Division 17 Women's Elite 2-199Thames Rowing clubCaffyn/Ironside14.4014.40
Division 17 Women's Elite 2-201Upper ThamesMachan/Hodges14.4514.45
Division 17 Women's Elite 2-202Sons of the Thames / Dart TotnesCorbett/HutchinsP15.2515.25
Division 17 Women's Elite 2-200Nottingham BCMcCabe/BloorDNSDNS
Division 17 Women's Elite 2-203UL/ThamesEddie/VernonDNSDNS
Division 18 Mixed Veteran 2x205Upper ThamesIngledew/SadlerVet B13.1313.05
Division 18 Mixed Veteran 2x204MAABCRoots/SkipperVet C14.0213.35
Division 18 Mixed Veteran 2x206KGS Vets Boat ClubHartman/BrincatVet EDNSDNS
Division 19 Mixed Senior 3 2x209Bewl Bridge Rowing ClubRibbens/Ribbens13.2813.28
Division 19 Mixed Senior 3 2x212Tideway Scullers SchoolReilly/Pine13.3713.37
Division 19 Mixed Senior 3 2x210Imperial College Boat ClubBradbury/Bradbury13.4713.47
Division 19 Mixed Senior 3 2x211Cygnet/Deben RCGotts/Jillings14.1014.10
Division 19 Mixed Senior 3 2x214Bristol Ariel Rowing ClubRoper/Rowley14.1514.15
Division 19 Mixed Senior 3 2x213Eton Excelsior Rowing ClubCassie/Sismey14.2014.20
Division 19 Mixed Senior 3 2x207VestaOsborne/Purkiss14.2714.27
Division 19 Mixed Senior 3 2x215Poplar Blackwall & District RCChastell/Chastell15.1715.17
Division 19 Mixed Senior 3 2x208Tideway Scullers SchoolMcPherson-Kelly/Realmuto15.3515.35
Division 20 Men's J16 2x225Marlow/WaltonMangion/Hockley13.0913.09
Division 20 Men's J16 2x219Walton RCCook/West13.1713.17
Division 20 Men's J16 2x217Westminster School Boat ClubGross/Arnold13.1913.19
Division 20 Men's J16 2x216MarlowProsser/Clover13.2313.23
Division 20 Men's J16 2x231The Windsor Boys' SchoolJohncox/Tyrrell13.2713.27
Division 20 Men's J16 2x229The Windsor Boys' SchoolTowne/Howarth-Jarratt13.2813.28
Division 20 Men's J16 2x222Latymer Upper SchoolFox/Phillips13.2913.29
Division 20 Men's J16 2x226Stourport BCBrighton/Maher13.3413.34
Division 20 Men's J16 2x233Leys School BCWagner/Gunning13.5313.53
Division 20 Men's J16 2x232Royal Shrewsbury School Boat ClubWilliams/Eaton13.5613.56
Division 20 Men's J16 2x228Maidenhead Rowing ClubWildbore/Lilley13.5713.57
Division 20 Men's J16 2x221King's College School WimbledonElder/Meyrick-ColeP14.2114.21
Division 20 Men's J16 2x218Westminster School Boat ClubBurdell/Rix-Standing14.1614.16
Division 20 Men's J16 2x220St Paul's School Boat ClubDaniell/Kasas14.1814.18
Division 20 Men's J16 2x230Stourport BCBarnett/Dyer14.2214.22
Division 20 Men's J16 2x227Westminster School Boat ClubWagstyl/Critchley14.2314.23
Division 20 Men's J16 2x223St Paul's School Boat ClubIbba/HobdayDNSDNS
Division 20 Men's J16 2x224Westminster School Boat ClubHarris/TurnerDNSDNS
Division 21 Mixed Senior 4 2x238Upper Thames Rowing ClubWirt/Rushton13.2913.29
Division 21 Mixed Senior 4 2x234York City Rowing ClubBeaumont/Furnell13.4413.44
Division 21 Mixed Senior 4 2x236Molesey/Oratory CardinalsLindsay/Lackner13.5813.58
Division 21 Mixed Senior 4 2x235Reading Blue Coat SchoolBorder/McLaughlin14.1414.14
Division 21 Mixed Senior 4 2x237Sons of the Thames RCRedman/Buckley15.0215.02
Division 21 Mixed Senior 4 2x239UCLHampson/Davies15.0615.06
Division 22 Women's Senior 3 2x248MAABCMenheneott/Townsend13.5313.53
Division 22 Women's Senior 3 2x241MAABCEdgar/Hutchinson14.1614.16
Division 22 Women's Senior 3 2x243MAABCScrase-field/Ladkin14.1914.19
Division 22 Women's Senior 3 2x246Imperial CollegeDavies/Greenhalgh14.2014.20
Division 22 Women's Senior 3 2x247VestaSalisbury/McCallum14.2514.25
Division 22 Women's Senior 3 2x249University of West EnglandBrewer/Thompson14.2814.28
Division 22 Women's Senior 3 2x242Molesey Boat ClubKeech/Mayle14.4214.42
Division 22 Women's Senior 3 2x245Tideway Scullers SchoolKellner/Cox14.4714.47
Division 22 Women's Senior 3 2x240Maidenhead Rowing ClubWeeks/Wright15.0115.01
Division 22 Women's Senior 3 2x244VestaZivkovic/West15.3715.37
Division 22 Women's Senior 3 2x250Auriol KensingtonWaterworth/WilliamsDNSDNS
Division 22 Women's Senior 3 2x251MaidenheadSims/TrinderDNSDNS
Division 23 Women's Junior 2x252Maidenhead Rowing ClubEntwhistle/Brooks13.4613.46
Division 23 Women's Junior 2x258Headington School Oxford Boat ClubJefferies/Connell13.5913.59
Division 23 Women's Junior 2x266Maidenhead Rowing ClubMarsh/Pepper14.1414.14
Division 23 Women's Junior 2x255Kingston RCKugele/Kugele14.1814.18
Division 23 Women's Junior 2x253Lady Eleanor Holles School Boat ClubJohnston/Nixon14.2014.20
Division 23 Women's Junior 2x269Dame Alice Harpur SchoolWallace/Osuch14.2914.29
Division 23 Women's Junior 2x254Stourport BCDanby/Ray14.3814.38
Division 23 Women's Junior 2x259Dame Alice Harpur SchoolBullard/Burgess14.3914.39
Division 23 Women's Junior 2x268Lady Eleanor Holles School Boat ClubHunter/Tilston14.4314.43
Division 23 Women's Junior 2x264Dame Alice Harpur SchoolElliott/Larsen14.4814.48
Division 23 Women's Junior 2x256Lady Eleanor Holles School Boat ClubKershaw/Dibble14.5114.51
Division 23 Women's Junior 2x260Latymer Upper SchoolLeighton/Roberts15.0215.02
Division 23 Women's Junior 2x265Dame Alice Harpur SchoolTitherington/Clarke15.2015.20
Division 23 Women's Junior 2x262Lady Eleanor Holles School Boat ClubDunn/Tomes15.3815.38
Division 23 Women's Junior 2x257Lady Eleanor Holles School Boat ClubKilner/Kilner15.4815.48
Division 23 Women's Junior 2x267ASLDenham/Hoffman16.1116.11
Division 23 Women's Junior 2x263Lady Eleanor Holles School Boat ClubWhite/Childs16.2116.21
Division 23 Women's Junior 2x261ASLVande Voorde/EricksenDNSDNS
Division 24 Men's Vet D/E 2x270Poplar Blackwall & District RCCoughlan/PrenticeVet D13.3912.45
Division 24 Men's Vet D/E 2x278Dart TotnesHarris/SouchVet D13.3912.45
Division 24 Men's Vet D/E 2x273Worthing/CastledoreCrawford/VincentVet D13.4312.49
Division 24 Men's Vet D/E 2x274Tideway Scullers SchoolSwift/BagnallVet E13.4312.24
Division 24 Men's Vet D/E 2x272Tideway ScullersSprague/SweeneyVet D13.5312.59
Division 24 Men's Vet D/E 2x276Putney Town RCBoileau/CowellVet D13.5513.01
Division 24 Men's Vet D/E 2x271Mortlake A ACarpenter/MahonyVet D14.0713.53
Division 24 Men's Vet D/E 2x277Merchants 98 BCEyre/BirchVet D14.1913.25
Division 24 Men's Vet D/E 2x275Trafford Rowing ClubPotter/ThompsonVet E14.3513.16
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x284Henley RCGiuliani/BayfieldVet F14.0712.19
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x283TSS/BroxborneStallard/PinckneyVet F14.0812.20
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x279Tideway Scullers SchoolGramolt/HarrisVet G14.2712.07
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x282Molesey BCWooton/BrandonVet F14.3112.43
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x286Mortake A AHoile/ElwellVet F15.0313.15
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x285VestaThompson/McKerrelVet F15.2613.38
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x280Auriol KensingtonWills/HoustonVet H15.4212.46
Divisions 25 Men's Vet F+ 2x281Mortlake A ALendrum/RedfernVet H17.4414.48
Division 26 Women's Vet 2x293Wycliffe Sculling Centre/Xpress BCBrown/PayneVet C13.5213.25
Division 26 Women's Vet 2x290Tideway Scullers SchoolGrose/BirdVet C14.1113.44
Division 26 Women's Vet 2x292TSSCaroe/HattonVet B14.1414.06
Division 26 Women's Vet 2x288Eton Excelsior Rowing ClubArion/BrewerVet C15.0914.42
Division 26 Women's Vet 2x291Sons of the ThamesSnewin/AntonelloVet B15.2015.12
Division 26 Women's Vet 2x287Barnes Bridge/ThamesDarling/RaynerVet F15.2713.30
Division 26 Women's Vet 2x289Tideway ScullersPinckney/Al-JanabiVet D15.3914.40
Division 27 Women's Senior 4 2x304GlobePalmer/Skailes14.1114.11
Division 27 Women's Senior 4 2x305OUWLRCCornick/Simmons14.2014.20
Division 27 Women's Senior 4 2x296Osiris Boat ClubVan Manen/Cairns14.2314.23
Division 27 Women's Senior 4 2x295MAABCMallinson/Holloway14.3514.35
Division 27 Women's Senior 4 2x300London RCScott/Rizzoli14.3514.35
Division 27 Women's Senior 4 2x298St Pauls Girls SchoolBray/Cobb14.3914.39
Division 27 Women's Senior 4 2x303Magdalene Boat Club/Rob RoySpence/Peel14.3914.39
Division 27 Women's Senior 4 2x307London RCLedwidge/Cochrane14.4714.47
Division 27 Women's Senior 4 2x302Marlow Rowing ClubPhillips/King14.4914.49
Division 27 Women's Senior 4 2x297Molesey Boat ClubLack/Axten14.5314.53
Division 27 Women's Senior 4 2x299Maidstone Invicta / MaidenheadSprules/Richardson15.1615.16
Division 27 Women's Senior 4 2x308Falcon RCCBecker/Evans15.2315.23
Division 27 Women's Senior 4 2x309City of Oxford RC/Wolfson College BCBaldock/Slater15.3515.35
Division 27 Women's Senior 4 2x306Putney Town RCTunnicliffe/Stenberg15.3715.37
Division 27 Women's Senior 4 2x294MarlowKnill/Lutter15.3915.39
Division 27 Women's Senior 4 2x310Falcon RCCUre/Hughes16.1516.15
Division 27 Women's Senior 4 2x301Auriol KensingtonBull/Sahlman16.5616.56
Division 28 Women's Senior 2 2-311University College, OxfordStoodley/Bursill14.3814.38
Division 28 Women's Senior 2 2-315Auriol KensingtonRankine/Brown14.4114.41
Division 28 Women's Senior 2 2-316City of Oxford RCAherne/JacksonVet B14.5514.46
Division 28 Women's Senior 2 2-314MarlowAinley/Selden14.5714.57
Division 28 Women's Senior 2 2-313Gloucester RCRagon/Joseph15.4315.43
Division 28 Women's Senior 2 2-312Nottingham BCJones/KaneDNSDNS
Division 29 Women's J16 2x321Maidenhead Rowing ClubKerns/Ancora14.3514.35
Division 29 Women's J16 2x323Maidenhead Rowing ClubDelaney/Campbell14.4514.45
Division 29 Women's J16 2x322Lady Eleanor Holles School Boat ClubIrving/Wedderburn15.1015.10
Division 29 Women's J16 2x320Lady Eleanor Holles School Boat ClubLloyd/Woodhouse15.2515.25
Division 29 Women's J16 2x319Stourport BCSaunders/Price15.4715.47
Division 29 Women's J16 2x318Eton Excelsior Rowing ClubNicholas/Robilliard16.0716.07
Division 29 Women's J16 2x317Lady Eleanor Holles School Boat ClubWarner/McGregor16.1616.16
Division 30 Men's Vet E+ 2-330Tideway Scullers SchoolRakison/RipleyVet E14.4913.23
Division 30 Men's Vet E+ 2-325Tideway Scullers SchoolJones/WilsonVet E14.5713.31
Division 30 Men's Vet E+ 2-327Upper ThamesDudley/EvansVet E15.0313.37
Division 30 Men's Vet E+ 2-324Henley RCWard/BraunVet G15.3713.05
Division 30 Men's Vet E+ 2-326QuintinWaddell/WebbVet F15.4113.44
Division 30 Men's Vet E+ 2-329ReadingVaughan/CollVet F15.4313.46
Division 30 Men's Vet E+ 2-328DacreMorgan/WalkerVet F16.1514.18
Division 31 Women's Senior 3 2-334Osiris Boat ClubWindham/Perrott14.5414.54
Division 31 Women's Senior 3 2-340York City Rowing ClubRaynes/Chaytor15.0615.06
Division 31 Women's Senior 3 2-333Osiris Boat ClubPatton/Davey-Atlee15.1015.10
Division 31 Women's Senior 3 2-331Furnivall Sculling ClubBrown/Rowe15.1315.13
Division 31 Women's Senior 3 2-338Tideway Scullers' SchoolPascall/Denniss15.1615.16
Division 31 Women's Senior 3 2-341Kingston Rowing ClubNewton/Possnicker15.2515.25
Division 31 Women's Senior 3 2-339Auriol KensingtonDudman/Finlay15.4415.44
Division 31 Women's Senior 3 2-343AgecroftSzladowska/Broadhead16.0116.01
Division 31 Women's Senior 3 2-335VestaCullen/Trant16.0316.03
Division 31 Women's Senior 3 2-332OUWLRCReynard/Boardman16.2316.23
Division 31 Women's Senior 3 2-337Auriol KensingtonMcGuinness/Harden16.2916.29
Division 31 Women's Senior 3 2-336Osiris Boat ClubNorsetter/PayneDNSDNS
Division 31 Women's Senior 3 2-342Osiris Boat ClubPerrott/RiekenbergDNSDNS
Penalties
Crews marked with a "P" were awarded penalties for impeding other crews or disobeying marshal instructions
Top